W tym dziale użytkownicy strony mogą publikować informacje o imprezach,
aby zamieścić informację należy najpierw się zalogować.
W celu otrzymania w witrynie uprawnień do logowania, należy zgłosić taką prośbę do administratora strony na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Forum Wizja Rozwoju (1)

mor rafPierwsza edycja Forum odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oraz w Hali Gdynia Arena 25 i 26 czerwca 2018 roku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów. Partnerami Forum są: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Forum Wizja Rozwoju jest największym wydarzeniem gospodarczym w północnej Polsce. Tematyka Forum koncentruje się na aktualnych i najważniejszych wyzwaniach stojących przed polską gospodarką. Wśród istotnych tematów omawiane będą zagadnienia dotyczące ekomobilności, e-gospodarki, strefy ekonomicznej - Polska, budownictwa, energetyki, automatyzacji, robotyzacji polskiego biznesu oraz szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu.

Strategiczne obszary dla rozwoju gospodarczego Polski skoncentrują uczestników największych polskich podmiotów gospodarczych. Prelegenci to eksperci w swoich dziedzinach. Udział w Forum umożliwi wymianę doświadczeń biznesowych oraz poszukiwanie wspólnych projektów gospodarczych, co przyspieszy zaplanowane pozytywne zmiany w różnych sektorach polskiej gospodarki.

Więcej informacji na stronie: http://www.wizjarozwoju.pl/

W Łodzi kolejne spotkanie w sprawie EXPO

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w spotkaniu dotyczącym opracowywania Programu włączenia społeczności lokalnej przy ubieganiu się Rzeczpospolitej Polskiej o przyznanie praw do organizacji wystawy EXPO International 2022 w Łodzi. Spotkanie odbędzie się 24 sierpnia 2015 r. w Domu Literatury przy ulicy Roosevelta 17 w godzinach 14.00-17.00.

"Zdobywamy Górę Kamieńsk"

"Zdobywamy Górę Kamieńsk" - rejestracja uczestników

20150816kamiensk W dniu 16 sierpnia br. AKADEMIA PANA GRZEŚKA wraz z FUNDACJĄ AKTYWNEJ REHABILITACJI już po raz trzeci organizują imprezę integracyjno-sportową dla osób z niepełnosprawnością pod nazwą „Zdobywamy Górę Kamieńsk”. Jest to jedna z najważniejszych i bez wątpienia najbardziej widowiskowych imprez integracyjnych w kraju. W pierwszej edycji udział wzięło 60 wózkowiczów, w drugiej ponad 120 i dwa razy tyle wolontariuszy. Wydarzenie cieszy się co raz większą popularnością gromadząc uczestników nie tylko z Polski ale i z Europy.

Kontakt: Pełnomocnik Regionu Łódzkiego Monika Mazur 509 447 072

Już dziś zarejestruj się jako uczestnik lub wolontariusz! Zapraszamy do uczestnictwa. Rejestracja: 
http://akademiapanagrzeska.pl/component/k2/item/213-zdobywamy-gore-kamiensk-iii-edycja-ruszyly-zapisy.html 

Zobacz plakat...

EXPO 2022, A ŁÓDZKIE NGO

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż prowadzone są prace związane z procesem ubiegania się przez Rzeczpospolitą Polską o przyznanie prawa organizacji Międzynarodowej Wystawy EXPO w Łodzi w roku 2022. Tematem wiodącym Wystawy będzie rewitalizacja obszarów miejskich, stanowiąca jedno z kluczowych wyzwań rozwojowych Polski, które w najbliższych latach będzie zyskiwać na znaczeniu.

W chwili obecnej Urząd Miasta Łodzi realizuje z firmą Deloitte Consulting S.A. projekt pn. „Przygotowanie Studium Wykonalności, Strategii Promocji i Aplikacji przy ubieganiu się Rzeczpospolitej Polskiej o przyznanie praw do organizacji wystawy International EXPO 2022 w Łodzi”.

Zaproszenie na Finał Konkursu OTWARTE DRZWI

Szanowni Państwo,

W  imieniu  Pani  Teresy  Hernik  -  Prezesa  Zarządu  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić środowiska naukowe uczelni, studentów oraz zainteresowane osoby na Finał  Konkursu  OTWARTE  DRZWI  -  w dniu 20 listopada o godzinie 11..00 do gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Dobra 56/66, sala nr 316) -  podczas którego zostaną wręczone nagrody laureatom, jak również odbędzie się prezentacja prac młodych naukowców - zwycięzców konkursu.

Wyrażamy  nadzieję,  że  udział w uroczystości stanie się świetną okazją do pokazania,  iż  temat niepełnosprawności w wymiarze społecznym, zawodowym i zdrowotnym jest niezwykle ważny i funkcjonuje na wielu płaszczyznach życia.

Link do listy nagrodzonych i tematy zwycięskich prac.

Ze  względu  na  niezwykle  interesującą  i  ważną problematykę, serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Osoby  zainteresowane  uczestnictwem  prosimy  o  kontakt  na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 17.11.2014 r. do godz. 12:00.

Link do zaproszenia.

Link do plakatu.

Z poważaniem
Karolina Szymańska
Dział Komunikacji Społecznej PFRON

--------------------------------------------------------------------------------

Imprezy w Łodzi Latem 2014 r.

Liczne imprezy na terenie Łodzi przez całe lato. 

Jak informuje Wydział Kultury w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi oraz Oddział ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Biura ds. Partycypacji Społecznej w Departamencie Prezydenta Miasta Łodzi,  latem 2014 r. odbędzie się wiele imprez.

...zobacz kalendarz imprez 

---------------------------------------------------------------------------------

Piramida Dobrej Woli

--------------------------------------------------------------------------------------------

Do współorganizatorów i uczestników

PIRAMIDY DOBREJ WOLI – Łodź 2014   

 

Szanowni Państwo

Przed nami kolejna PIRAMIDA DOBREJ WOLI, która z różnych przyczyn realizowana jest w nieco innym terminie, czyli 10 czerwca 2014 roku. Przypomnijmy, że jej głównym celem jest stworzenie płaszczyzny do społecznej integracji osób niepełnosprawnych. Przez kilka godzin, w ruchliwym centrum miasta prezentować będziemy dorobek artystyczny – nasz lub naszych podopiecznych – oraz zapoznamy mie-szkańców Łodzi z naszymi placówkami, ośrodkami i stowarzyszeniami. Podpowiemy jak pomóc osobom niepełnosprawnym pozostającym w rodzinnych domach. Zapoznamy zainteresowanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i instytucji powstałych z potrzeby serca, z potrzeby pomocy innym.

IX Piknik Integracyjny „Wszyscy jesteśmy jedną rodziną”

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IX Piknik Integracyjny „Wszyscy jesteśmy jedną rodziną”

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w IX Pikniku Integracyjnym pod hasłem „Wszyscy jesteśmy jedną rodziną, organizowanym w ramach projektu, m.in. pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa, który odbędzie się w dniu 4 czerwca 2014 r. od godz. 10.00 na terenie Hali Sportowej przy ul. Traugutta 2 w Ozorkowie.

Imprezy wcześniejsze

---------------------------------------------------------------------------------
 
Pani Hanna Zdanowska - Prezydent Miasta Łodzi
serdecznie zaprasza do udziału w debacie
 
"Miasto przyjazne mieszkańcom, miasto zrównoważonego rozwoju"
 
Wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta Łodzi odbędzie się w dniu 13 grudnia 2013 roku w godzinach 14:00 - 17:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Towarzystwo Przyjaciół "Domu na Osiedlu"
 
Takie wydarzenie organizujemy bardzo rzadko, a teraz jest okazja jubileuszowa - 20 lat istnienia.

W dniach 2 - 6 grudnia 2013 odbędą się Dni Otwarte w Pracowni Twórczej "Domu na Osiedlu". Zapraszamy  w godzinach 13:00-18:00,  Łódź ul. Kopernika 19 m 14.

Będzie można obejrzeć wystawę prac osób z niepełnosprawnością intelektualną, zobaczyć  artystów przy pracy, poznać Program realizowany w Domu na Osiedlu od 20 lat. Program jest praktyczną realizacją, przyjętej przez ONZ w 2006 roku i ratyfikowanej w roku ubiegłym przez Prezydenta RP, Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych. Program znalazł uznanie na arenie międzynarodowej. W 2002 roku został wpisany do rejestru UNESCO jako najlepszy polski projekt praktyczny dla osób niepełnosprawnych
umysłowo. A w bieżącym roku zamieszczony na Witrynie Obywatelskiej Prezydenta RP jako przykład dobrej praktyki.

Warto przyjść właśnie w pierwszym tygodniu grudnia, bo wyjątkowo Pracownia będzie czynna popołudniu.

Dni Otwarte połączone będą z kiermaszem.  To doskonała okazja, by zaopatrzyć się w wyjątkowe i niepowtarzalne drobiazgi - rękodzieło, przedmioty użytkowe (etui na telefon, pantofle, torby, bransoletki, lalki, zabawki), obraz, grafiki, tkaniny, karty świąteczne. Wszystko  wykonywane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną według własnych projektów. Każda rzecz jest inna. Każda - wyjątkowa.

Więcej informacji o Domu na Osiedlu można znaleźć na stronie www.domnaosiedlu.pl a przede wszystkim zdobyć osobiście podczas Dni Otwartych w Pracowni Twórczej.

pozdrawiam
Marcin Joachimiak
 
------------------------------------------------------------------------------------------------
  NAVICULA ZAPRASZA
Zapraszamy do aktywnego włączenia się w imprezę
pt. "NAVICULA - na niebiesko dla Łodzi",
która organizowana  jest przez Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu w Łodzi-NAVICULA.
 
Wydarzenie odbędzie się 2 kwietnia w GH Manufaktura  w godzinach  od 10 do 22, my zapraszamy przedstawiciela władz na godzinę 18,00.
 
W tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu NAVICULA zaświeci się na niebiesko w Manufakturze, gdzie będzie miał miejsce koncert zaspołów: AKCENT, DBOMB, MIG, NORBI oraz cyklicznie organizowane warsztaty "Inaczej widzę, słyszę i czuję... ale spróbuję". Impreza objęta Patronatem Honorowym Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej oraz władz Łodzi i województwa.
 
Z poważaniem
NAVICULA Centrum