W OBRONIE PRAW OBYWATELSKICH

--------------------------------------------------------------------------------

"Gdy troska o ochronę godności człowieka jest zasadą wiodącą, z której czerpiemy inspirację, i gdy wspólne dobro stanowi najważniejszy cel dążeń, zostają położone mocne i trwałe fundamenty pod budowę pokoju.

Kiedy natomiast prawa człowieka są lekceważone lub deptane i gdy wbrew zasadom sprawiedliwości interesy partykularne stawia się wyżej niż dobro wspólne, wówczas zasiane zostaje ziarno nieuchronnej destabilizacji, buntu i przemocy..."

Jan Paweł II

-------------------------------------------------------------------------------- 

 BEZPŁATNA POMOC PRAWNA

Skrzywdzono Cię?

Naruszono Twoje prawa obywatelskie?

Naciągnięto Cię na nieuczciwą umowę?

Staniemy w Twojej obronie!

Napisz do nas lub zadzwoń  → tel. 42 279 73 55 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bezpłatna Pomoc dla oszukanych seniorów.

Seniorzy coraz częściej stają się ofiarami nieuczciwych praktyk handlowych ze strony rozmaitych firm i naciągaczy. Schemat z reguły wygląda podobnie. Starszy człowiek odbiera telefon, np. z banku, firmy handlowej, telekomunikacyjnej, energetycznej czy ubezpieczeniowej.

Bywa, że naciągacze odwiedzają seniora w domu. Osoba, która prowadzi rozmowę, zwykle przedstawia się z imienia i nazwiska, wydaje się miła i pomocna. Wzbudza zaufanie. Szybko też zaczyna namawiać swojego rozmówcę do skorzystania z „wyjątkowej oferty” lub „promocji”. Doradza np. zmianę aktualnego abonamentu telefonicznego, zawarcie nowej umowy na dostawę energii elektrycznej, wzięcie kredytu czy wykupienie polisy.

Często też zapraszają na darmowe badania lub promocyjną prezentację, gdzie namawiają na zakup różnych rzeczy za cenę znacznie wyższą od ich rzeczywistej wartości.

Wykorzystując wiarę w uczciwość, a także ludzką naiwność i niewiedzę, posługując się sprytnymi marketingowymi chwytami, potrafią nakłonić seniora do tego, by podpisał odpowiednie dokumenty i wyraził zgodę na to, co mu się proponuje.

Niebawem okazuje się, że miało być taniej i lepiej, a jest drożej i gorzej.

Jedno jest pewne, od zaciągniętych zobowiązań trudno się uwolnić, a za rozwiązanie umowy często żądają nawet kilka tysięcy złotych.

Takim właśnie sytuacjom nasza organizacja przeciwstawia się. 

Pomagamy oszukanym seniorom - doprowadzamy do unieważnienia nieuczciwych umów.

Warto skorzystać z tej pomocy.

Napisz do nas lub zadzwoń  → tel. 42 279 73 55

 

Już od 30 lat udzielamy takiej pomocy całkowicie bezpłatnie, osoby korzystające z naszej pomocy nie muszą też opłacać żadnych składek w stowarzyszeniu.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Uwaga na oszustów z firm telekomunikacyjnych!

Do starszego pana (76 lat) dzwoni mężczyzna, który przedstawia się jako pracownik telekomunikacji.

Emeryt eległ  sugestii i zrozumiał, że jest to pracownik firmy, w której ma wykupiony abonament telefoniczny.

Uwaga na oszustów, którzy organizują tzw. pokazy promocyjne!

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych oszustw handlowych, obliczonych na łatwowierność seniorów, są pokazy promocyjne garnków, odkurzaczy, materaców lub „wyrobów zdrowotnych”.

Uwaga na nieuczciwych sprzedawców energii i gazu!

Osiemdziesięcioletni mężczyzna mieszka na jednym z typowych miejskich osiedli. Mężczyzna utrzymuje się ze skromnej emerytury, z trudem wiąże koniec z końcem.

Pewnego dnia do jego drzwi puka przedstawiciel firmy energetycznej. Grzecznie się przedstawia i po chwili zaczyna zadawać  pytania: Płaci pan wysokie rachunki za prąd, prawda? Na pewno chciałby pan płacić mniej. Proszę sobie wyobrazić, że jest taka możliwość.

Uwaga na niekorzystne promocje i wciskanie usług telewizji kablowych.

75-letnia kobieta, emerytka, odbiera telefon. Sympatycznie brzmiący męski głos przedstawia się jako pracownik firmy, w której kobieta ma wykupiony abonament telewizyjny, podaje swoje imię i nazwisko. 

Miło mi poinformować panią, że jako nasza zaufana klientka może pani skorzystać z promocji i wymienić bezpłatnie swój dekoder na nowy model. Promocja kończy się pojutrze, więc trzeba szybciutko się decydować.

Uwaga na oszustów z firm ubezpieczeniowych.

Seniorzy powinni także mieć się na baczności przed nieuczciwymi ubezpieczycielami. 72- letnia kobieta została namówiona przez nieuczciwego przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej na tak zwaną polisę inwestycyjną, na niejasnych dla niej warunkach. Sama nie była w stanie zrozumieć napisanych w sposób zawiły warunków umowy. Z uwagi na słaby już wzrok nawet nie była w stanie ich odczytać. To właśnie wykorzystał nieuczciwy przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej.

Za rozwiązanie tej umowy zażądano od starszej pani aż 70% wpłaconej przez nią kwoty.

Uwaga na niekorzystne propozycje w bankach.

Wśród praconików banków, można też trafić na nieuczciwego pracownika, który będzie namawiał starszą osobę na niekorzystne rozporządzenie swoim mieniem.

79-letni mężczyzna cierpiący m.in. na związane z podeszłym wiekiem dysfunkcje intelektualne, został nakłoniony przez nieuczciwego pracownika banku na bardzo niekorzystne dla niego umowy.