W tym dziale użytkownicy strony mogą publikować swoje artykuły,
aby zamieścić artykuł należy najpierw się zalogować.
W celu otrzymania w witrynie uprawnień do logowania, należy zgłosić taką prośbę do administratora strony na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
 

Informacja o programie "Mama 4+"

erafalskaMinister Elżbieta Rafalska zwróciła się do seniorów, a także do osób z ich bliskiego otoczenia, informując o programie "Mama 4+". Zachęciła, aby poinformować osoby, które mogą skorzystać z programu, w jaki sposób mogą złożyć wniosek. Dzięki temu informacja dotrze do jak najszerszego grona zainteresowanych.  

Zobacz  →  List Otwarty Minister Elzbiety Rafalskiej.

Zobacz  też → Więcej Informacji o programie "Mama 4+"

 

  

Forum Wizja Rozwoju

mor rafPierwsza edycja Forum odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oraz w Hali Gdynia Arena 25 i 26 czerwca 2018 roku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów. Partnerami Forum są: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Forum Wizja Rozwoju jest największym wydarzeniem gospodarczym w północnej Polsce. Tematyka Forum koncentruje się na aktualnych i najważniejszych wyzwaniach stojących przed polską gospodarką. Wśród istotnych tematów omawiane będą zagadnienia dotyczące ekomobilności, e-gospodarki, strefy ekonomicznej - Polska, budownictwa, energetyki, automatyzacji, robotyzacji polskiego biznesu oraz szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu.

Strategiczne obszary dla rozwoju gospodarczego Polski skoncentrują uczestników największych polskich podmiotów gospodarczych. Prelegenci to eksperci w swoich dziedzinach. Udział w Forum umożliwi wymianę doświadczeń biznesowych oraz poszukiwanie wspólnych projektów gospodarczych, co przyspieszy zaplanowane pozytywne zmiany w różnych sektorach polskiej gospodarki.

Więcej informacji na stronie: http://www.wizjarozwoju.pl/

Apel Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

erafalskaMinister Elżbieta Rafalska zwróciła się do władz samorządowych z apelem o identyfikację placówek, w których mogą przebywać osoby wymagające całodobowej opieki, a co do których zachodzi podejrzenie, że działają nielegalnie tj. bez wymaganych prawem zezwoleń.

Pismo w tej sprawie zostało już skierowane do wojewodów.

O każdym takim przypadku należy informować służby Wojewody.  Szybka informacja w takich sprawach, przekazana do Wydziałów Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich, pozwoli na wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości w tym zakresie i ochronę praw osób korzystających z takich form pomocy.

Przycisk Sieci Życia

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sztab Ratownictwa SKSR

  

  Przycisk Sieci Życia® w każdym telefonie.  

 

 

Teraz każdy może mieć w swoim telefonie Przycisk Sieci Życia®.

W nagłym przypadku wystarczy go wcisnąć, aby uruchomic natychmiastowe wezwanie pomocy. Nie trzeba nic mówić. Nasz system automatycznie rozpozna skąd wysłano wezwanie.

Sieć działa na zasadach non-profit, wystarczy przystąpić do naszego stowarzyszenia.

Twój ojciec zasłabł w mieszkaniu, kiedy cię nie było, i nie zdążyłeś mu pomóc ?

Napadli twoją żonę, dziewczynę, koleżankę, siostrę ?

Sąsiad, którego tak lubiłeś, zapomniał wziąć insulinę i doszło do tragedii...

Ile takich sytuacji mógłbyś wymienić ? Ile razy myślałeś „gdybym wtedy tam był, gdybym nie wyszedł z domu, gdybym …”   Fakt, każdej z tych sytuacji można było uniknąć.

Nader często pomoc przychodzi za późno, osoby te leżą bez pomocy i dopiero po dłuższym okresie nie dawania oznak życia są znajdowane w stanie skrajnego wyczerpania lub wręcz martwe.

Powiedz o nas znajomym − możesz w ten sposób uratować komuś życie!

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Ogólnopolski System Alarmowy

 

ksa 03

 

Włamanie !   Napad !  Pożar !   Gaz !   Zawał Serca !  itp.

Bank,  Instytucja,  Firma,  Dom,  Mieszkanie, Działka.  

Profesjonalny, Supernowoczesny Monitoring Systemów Alarmowych

Non - Profit !

W Polsce średnio co 5 minut ma miejsce włamanie, co 29 minut rozbój, co 5 godzin gwałt, co 10 godzin zabójstwo.
Ponad 200 tysięcy osób umiera rocznie w wyniku zawału serca.
 

Jako ratownicy wiemy, że można, a wręcz trzeba zrobić więcej, żeby zapobiegać takim przypadkom.

 Powiedz o nas znajomym − możesz w ten sposób uratować komuś życie!

...czytaj więcej 

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------